Samsung Tizen TV bizlere neler sunuyor?


Samsung’un geliştirdiği Tizen işletim sistemi, Linux tabanlı ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemi. Samsung’un akıllı televizyonlarında kullanmaya başladığı Tizen, hem yetenekleri hem de hızıyla dikkat çekiyor.

Samsung Tizen TV bizlere neler sunuyor?

Akıllı televizyonlarda kullanıcıların aradığı en önemli özelliklerin başında, kolay kullanım ve hızlı erişim yer alıyor.

Tizen işletim sistemli Samsung akıllı televizyonlar, kullanıcılarına tek sayfadan bütün içeriklere hızlı erişim imkanı sunuyor.

Tek sayfadan tüm içeriklere erişin

En son kullandığınız uygulamaların, sizin kullanım alışkanlıklarınıza göre sıralandığı ana ekranda, televizyonda kullanabileceğiniz tüm fonksiyonlara da hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz.

Tek sayfadan kullandığınız tüm uygulamalara, uydu bağlantısına ya da televizyonuna bağladığınız uydu alıcıları ve konsollar gibi diğer ürünlere de ulaşabiliyorsunuz.

Güncel uygulamalar

Akıllı televizyonların bizlere sunduğu en büyük avantaj, televizyon ile beraber kullanabileceğiniz popüler uygulamaları, başka hiç bir cihaza gerek kalmadan çalıştırabiliyor olması.

Başta Netflix ve YouTube olmak üzere, popüler film ve video izleme uygulamaları, başka hiç bir ürüne gerek kalmadan Tizen işletim sistemli akıllı televizyonlarda çalışabiliyor. Ayrıca müzik dinlemek için Spotify gibi popüler uygulamaları da kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca uygulamalarda kaldığın yerden devam özelliği sunan Samsung, televizyonu bekleme moduna aldıktan sonra bile uygulamayı kaldığı yerden başlatıyor. Örneğin Netflix’te izlediğiniz bir filmi, kaldığı yerden tekrar devam ettirebiliyorsunuz.

Zengin bağlantı seçenekleri

Samsung Smart View özelliği sayesinde telefonunuzun ekranındaki görüntüleri televizyonunuzdan izleyebilirken, televizyondaki ekranı da telefonunuzda görebiliyorsunuz.

Bluetooth ve WiFi gibi bağlantı seçeneklerine ek olarak fiziksel olarak da USB ve HDMI girişlerinden pek çok ürünü Samsung Smart TV’lerle beraber kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca USB bağlantısı üzerinden Samsung Smart TV’lerde klavye ve gamepad gibi aksesuarlar da kullanılabiliyor.

Dilerseniz Samsung Tizen TV’lerin bizlere neler sunduğunu aktardığımız video ile sizleri baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►

Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►►

ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;

Facebook ►►
Twitter ►►
Google+ ►►

ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.

ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

28 Replies to “Samsung Tizen TV bizlere neler sunuyor?”

 1. burak Çelik

  5 kuruş etmez samsung. Hele Bi servisi var Mahkemede vuğraş dur.. Samsung dan 65 inç TV aldım Paneli sorunluymuş, açıldığı için kabul etmedi servis para istedi…TV yi açmadan nasıl anlıcaksın onuda anlamış değilim. Mahkemeye verdim, paşa paşa Paramı yasal faizi ile aldım Samsung dan. Sony aldım şimdi, sorun yok 2 senedir tık demeden çalışıyor.

 2. S. K

  3 ay önce 55mu7000 model tv satın aldım. arkadaşlar bu TV beni hayattan soğuttu. hem TV, hem Samsung servisi. bir ay önce TV hiç açılmadı. sabah kalktığımızda TV de tık yoktu. hiç bir türlü açılmıyordu. Samsung'u aradım. yetkili servis geldi, anakart yanmış dedi. 10 günde anakartı değiştirip TV yi getirdiler. bir de baktım ki televizyonuma daha düşük bir model anakart takmışlar. mu7000 olan cihazima mu6179 model anakart takmışlar. belki bunun için 10 kere aradım. ben orijinal anakartimin aynısından istiyorum diye. anakart değişikliğinden sonra kanal geçişleri yavaşlamisti, YouTube, internet gibi uygulamalarda takılıyordu. Samsung mu serisinde 4 modeli var bildiğim kadarıyla. 6,7,8 ve 9. bu cihaz 7 serisi. yani ortalama. fiyatlarda model arttıkça artıyor anlaşılacağı üzeri. benim cihazima daha düşük özelliklerde, daha düşük seviyede 6 serisi anakartı takmışlar. ben bununla uğraşırken, yasal haklarımı araştırırken bir gün TV yine hiç açılmadı. bekledikten sonra bir gelip bir gitmeye başladı. ama ekranın sol tarafı siyahtı. yine aradım Samsung'u. bu kez hiç eve bile gelmediler. WhatsApp'tan fotoğrafını gönderin dediler. gönderdim. kullanıcı hatası, panel değişecek, 2800 lira dediler. hiç eve bile gelmeden TV yi açıp bakmadan teşhisi koydular. 3500 TL ye aldım 10 taksit. 2 taksitini ödedim. şimdi tekrar üstüne 2800 TL istiyorlar. bu süreç resmen hayattan soğuttu. Samsung güvencesi, dünyaca ünlü marka diye o kadar para verip aldım. kendi paramla rezil oldum. televizyona gelip bakmıyorlar bile. 1000 lira daha az verip başka markanın aynı özellikte TV sini alsam belki bunlar başıma gelmeyecekti.uzak durun derim. sonra durduk yere anakartı yanarsa, ekranı giderse pişman olursunuz. bu devirde 3500 TL kolay kazanilmiyor. paranızı çöpe atmayın derim. bu riske girmeyin

 3. HİERAPOLİCE

  TİZENİN GELECEĞİ YOK, BU İŞTE GENE ANDROİD İŞİ GÖTÜRÜR..TÜM TV LER ANDROİD OLUR..SAMSUNGTA BU YARIŞTA GENE ANDRODİE DÖNMEK ORUNDA KALIR..TİZEN İŞLETİMLİ SAMSUNG ALAN BENİM GİBİ KERİZLER… PİŞMAN OLUR..ZATEN Bİ TEKNOLOJİ ÇIKAR ÇIKMAZ ALMICAKSIN BEKLİCEKSİN…GELİŞMESİ İÇİN…İLK ÇIKAN 82 LİKLER 2000 TL YE SATILDI ŞİMDİ 200 TL VERMEZ KİMSE..YENİ TV LERİN YANINDA ÇAMUR GİBİ KÜTÜK GİBİ KASA…OYSA ŞİMDİ EN BÜYÜK TV BİLE CAM GİBİ BERRAK..VE EN EN PAHALISI 5000-8000 BANDINDA..VE ANDROİD..BELLEĞİDE GENİŞ..İKİ SEKME AÇINCA RESETLEMİO KENDİNİ..DEDİĞİM GİBİ İLK ÇIKAN TKNOLOJİYİ KAPMICAKSIN HEEN BEKLİCEKSİN..ANDROİD GELİŞSİN ONU ALICAM BEN UCUZLAR HEM..

 4. Tekno Yedi

  2014 yılında samsung televizyon aldık 1. yılı dolmadan ekranı bozuldu yetkili servis geldi, ekranı değiştirdiler.
  sonra 2. yılı dolmadan tekrar bozuldu tekrar değiştirdiler.
  sonra 3. yılı içinde tekrar bozuldu garantisi bitti para verin değiştirelim dediler.
  uyanıklar her yıl ekran değiştirip para alacaklarmış. her yıl ekran bozulduğuna göre belli ki mal bozuk bide yüzsüzler para istiyorlar.
  evde bozulursa çöpe atarız diyip ucuzundan aldığımız vestel var 5 yıldır kumandasının pili bile bitmedi =)

  dünya devi samsungun televizyonu 3 yılda 3. kez ekranı bozuldu ve malesef garantiniz bitmiş para verin ekranı değiştirelim diyorlar. bu televizyonu çalışırken yakıcam videosunu sizle paylaşcam.
  ayrıca koredeki merkezinizlede paylaşıcam ki onlarda dandik televizyonlarından ne kadar memnun kaldığımızı görsünler.
  ek olarak lg ve diğer markalarlada paylaşıcam ki onlarda balon rakiplerinin ne kadar dandik televizyonlar üretip müşterilerini mağdur edip sonrada para verin bozuk televizyonumuzu onaralarım dediğinizi öğrensinler.

  bundan sonra eve samsung ürünlerini sokmuyorum ve kimseyede önermiyorum.
  samsung müşteri hizmetleride başka bir harika, ne sorsan yardımcı olamayacaklarını söylemek için maaş alıyorlar.

 5. hacı cavcav

  10bin liralık tv si var bende, sırf tizen den dolayı çok pişmanım. sistem çok yavaş, İnternette dolaşmak resmen işkence. Adobe desteğini çekti şimdide tizenden. video izlenemiyor int sayfalarından. sımdiki aklım olsa Android sistemli en iyi tv yine arar bulur alirdim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *