Drone'ların Babası DJI Phantom 4 Pro İncelemesi!DJI Phantom 4 Pro Satın Almak İçin ►

Phantom 4 Pro Teknik Özellikleri ve Kamerası

Öncelikle incelememize drone’un en önemli yerlerinden birisi olan kamerasından başlayalım. 1 inç CMOS sensörle gelen kamerayı f/2,8’den f/11 diyafram değerine kadar manuel ayarlayabiliyoruz. 24 mm’lik lensimizin görüş açısı 84 derece. Ayrıca 1 metre mesafeden sonra sonsuz netlik verebiliyor. Birçok farklı çözünürlük seçeneği sunan Phantom 4 Pro, 4K videoları saniyede 60 kare çekmesiyle ön plana çıkıyor. Tabi bunu işleyebilecek bilgisayar ve 4K monitörünüz varsa izleyebilirsiniz. Bu benim için fazla diyorsanız da çözünürlüğü 2.7k, 1080 piksel hatta 720 piksel videolar çekebiliyorsunuz. 1080 pikselde 120 kare çekebildiğini de belirtelim. Ayrıca 20 MP’lik fotoğraflar da çekebiliyoruz.

Phantom 4 Pro Menzili ve Hızı Ne Kadar?

Şimdi yine drone’ların en mühim olan yerlerinden birisi pil ve menzilden bahsedelim. Bataryayla birlikte toplamda 1338 gr’lık ağırlığı bulunan Phantom 4 Pro, 5870 mAh’lık bir pile sahip. Deniz seviyesinden ortamdaki sinyale bağlı olarak 4000 ile 6000 metre arasında menzili bulunan drone’umuzun şarjı toplamda 30 dakika kadar gidebiliyor. Hatta yanına yedek bir pil alırsanız 1 saat rahat rahat kullanabilirsiniz. Ayrıca saatte 72 km’lik hıza ulaşabilen Phantom 4 Pro, gelecekte bu tarz drone’lar ile drone yarışlarına katılabileceğimizin habercisi gibi.

DJİ Phantom 4 Pro ve Phantom 4 Pro Plus Farkı Nedir?

Phantom 4 Pro drone’u kullanabilmemiz için bir akıllı telefon veya tablete ihtiyacımız var. Kendi uygulaması DJİ GO vasıtasıyla insansız hava aracımızı uçurabiliyoruz. Ayrıca Phantom 4 Pro + satın alırsanız direk kumandanın üzerinde bir ekran geliyor. DJİ Phantom 4 Plus’ın kumandasında harici bir ekrana bağlantı yapabilmek için bir HDMİ da çıkışı yer alıyor. Phantom 4 Pro ile Phantom 4 Pro Plus arasındaki tek fark bu! Eğer ilk defa alıp tecrübe edecekseniz kendi uygulaması içinde çok güzel hazırlanmış bir drone uçurma simülasyonu var. Onunla gerekli eğitimi aldıktan sonra uçuşa hazır olabilirsiniz. Ayrıca kumandamızın da 6000 mAh bataryası olduğunu belirtelim.
Video çekmeye başladığınızda bu kayıtları micro SD karta yapan ürünün içinden 16 GB’lık bir kart çıkıyor. Dilersek 128 GB’a kadar yükseltebiliyor.

Uçuş anında başımıza gelebilecek en büyük felaketlerden birisi; bu kadar pahalı bir cihazı ağaç, direk vb yerlere çarpmak olur. Ancak DJİ Phantom 4 Pro’nun sağına, soluna ve altına yerleştirilmiş sensörleri sayesinde bu durum engelleniyor.

Şimdi yanımızda başka videolarımızda da bizimle birlikte olan Aytekin var. Aytekin bu işi prosedürlere uygun şekilde yapan profesyonel bir drone pilotu. O yüzden kumandayı kendisine teslim edelim ve sizleri Karagölün güzel manzarasıyla baş başa bırakalım.

Phantom 4 Pro Fiyatı Ne Kadar?

Çektiğimiz görüntüleri de izlediğimize göre artık videomuzu yavaş yavaş kapatabiliriz. Her zaman olduğu gibi video’yu fiyatlardan bahsederek bitirelim. DJİ Phantom 4 Pro fiyatı 8.500 TL civarında. Fiyatı gerçekten düşük diyemeyiz fakat Phantom 4 Pro bize, profesyonel drone deneyimi yaşatıyor. Ancak burada önemli olan nokta şu: Ne için kullanacağız bu aleti? Eğer siz havadan görüntüler çekerek para kazanıyorsanız ve bu drone’un parasını çıkartabilecekseniz almak tatbiki mantıklı. Bunun yanında hobi olarak almayı planlıyorsanız, çok pahalı bir hobi olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz.

Kanalımıza abone olmayı unutmayın ►

Hepsi ve daha fazlası için :

36 Replies to “Drone'ların Babası DJI Phantom 4 Pro İncelemesi!”

 1. fatih cengizdericibey

  kardeşim benim emegine sağlık güzel bir video çalışması olmuş EYVALLAH
  drom için çok mok diyenleri boşver
  bilen bilir bilmeyende bilmesine gerek yoktur
  makina HAKİKATEN güzel işine yarayan alır
  bu paraya çok diyenlerde
  bim marketlerinde 300TL ye alabilirler…😁

 2. agent smith

  nede olsa ülke tek adam rejimi,reis bunu kaça satıyosunuz diye sormuştur ithalatçıya oda muhtemelen 3500.4000 arası efendim demiştir… reisin cevap olmaz 4000 bilalin vakfına 4000 de tarikatlara….. bu fiyatada böylece ulaşmıştır….

 3. Erol YUCAL

  Ilkkez tecrube edecegim lakin arkadssimda bu cihazin 3 ü var çokta güzel.

  Benim biraz aradigin özellik uzun süre kayıt yapabilmek.
  Bu ilk tecrübe ile istenilen özellikte en uygun hangi drone yi önerirsiniz.
  Teşekküler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *