Brama wjazdowa sterowana Smartfonem z Domoticz, openHab z AFE FirmwarePokazuje jak doposażyć istniejący sterownik do bramy garażowej/wjazdowej nie posiadającej sterowania WiFi lub nie posiadającej możliwości integracji z systemami do automatyki jak np. Domoticz, openHab, HomeAssistant.

Do sterownika wysyłany jest impuls, który uruchamia silnik otwierania lub zamykania bramy. Czujnik(i) informują o aktualnym położeniu bramy.

Impuls wysyłany jest z urządzenia zbudowanego na chip ESP8266, do którego mogą zostać podłączone do dwóch czujników magnetycznych, kontaktronów lub wyłączników krańcowych. Dodatkowo do urządzenia można podpiąć czujnik temperatury i wilgotności DH11,21 lub 22

Artykuł dotyczący tego rozwiązania

AFE Firmware:

Strona Smart’ny Dom:

Forum Smart’ny Dom:

Fun page na Facebook:

3 Replies to “Brama wjazdowa sterowana Smartfonem z Domoticz, openHab z AFE Firmware”

  1. LeftBrainChoice

    Super filmik! Dopiero planuje swoją instalację i na początku myślałem o Vera Plus ale nie wiem czy to jest najlepsze wyjście? Jak to wygląda u Ciebie, widzę domoticz czyli masz jakiś swój serwer na którym on działa? Korzystasz tylko z urządzeń na WiFi czy masz również z-wave? Jak w takim wypadku wygląda komunikacja? Masz dongla USB z-wave? Czy Raspberry PI 3 uciągnie tego typu zadanie?

  2. Szymon

    Fajny sposób na kontorolę bramy, osobiście sam skonstruowałem swój automat do bramy na sterowniku tegoż tutaj producenta, muszę przyznać że działa świetnie. Filmik super a jak zrobić zdjęcie z kamery przy otwieraniu bramy?
    Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *